פרסומים נבחרים
פרסומים אחרונים
עקבו אחרינו
  • Google Places Social Icon
  • Facebook Basic Square

העיקר הבריאות - מנצלים את השינויים לטובתנו ודואגים לביטוח החשוב לכולנו

כניסתה של דורית סלינגר לתפקיד המפקחת על חברות הביטוח לפני כשנתיים, סימנה את תחילתו של שינוי מהותי בתחום המשפיע באופן סמוי וגלוי, על כלכלת משקי הבית במדינת ישראל.

אבי בן דהאן, הבעלים של הילה סוכנות לביטוח, ומי שטיפל בעברו בתיקים בשווי של למעלה מ- חמישה מיליארד שקלים, מסביר כי " אמנם הרפורמות נועדו להגביר את התחרות בין חברות הביטוח ולהטיב עם קהל הצרכנים, אך שנים רבות של אכזבה, ייצרו חוסר מוטיבציה מצד הלקוחות לעסוק בנושא ולנצל את השינויים".

נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מראים כי למעלה מ50% מבתי האב בישראל מחזיקים ביטוחים כפולים או מיותרים, זאת בעקבות חוסר ההתמצאות של האזרח הפשוט בסעיפים השונים של הפוליסות המשווקות, או כאמור, התיישנותם של הפוליסות וחוסר התאמתן לשינויים בביטוחים הציבוריים.

אחת המטרות העיקריות של סלינגר היא הנגשת המידע לצרכנים. לדבריו של בן דהאן, הנגשת המידע ללקוחות מהווה רק חלק מהפתרון, שכן נדרשת בחינה מעמיקה של גורם מקצועי, אשר במקביל לבדיקת סעיפי הפוליסה , מנתח את הצרכים האישיים של כל לקוח ומבצע את ההתאמה האופטימלית של תיק הביטוח : " בדיוק כשם שבעל עסק לא יכתוב בעצמו את חוזי ההעסקה של עובדיו, לא סביר להניח שאזרח מהשורה ידע להתאים לעצמו את המעטפת הביטוחית לה הוא נזקק, צריך להבין שסוכן ביטוח עובר הכשרה ארוכה כדי להיות מסוגל לזה"

הבעיה ברורה, קהל הצרכנים איבד אמון בסוכני הביטוח, המאמץ השיווקי נגד סוכנים ובעד תקשורת ישירה מול חברות הביטוח, גרם לאזרחים לראות בסוכנים "שותפים לפשע" של חברות הביטוח.

אז מה אפשר לעשות ?

ראשית, יש להבין את מידת ההשפעה של הרפורמות בביטוח על כל אחד מאתנו, ולהכניס את השינויים גם אל ביתנו. באתר הממשלתי של משרד האוצר "הר הביטוח" תוכלו למצוא ריכוז של כל הביטוחים שברשותכם והפרמיות שאתם משלמים בגינם , כנסו עוד היום והפיקו את הדוחות עליהם תוכלו לבצע בחינה מול גורם מקצועי.

השלב השני והבלתי נמנע הוא פניה לגורם מקצועי, אם דרך ארגון העובדים אליו אנו משויכים ואם במקרה העדיף, לחברה פרטית העובדת עם כלל חברות הביטוח ויכולה לתת תמונת מצב אובייקטיבית

שימו לב, גם אם אין ברשותכם ביטוחים, מומלץ מאוד להבין את המשמעויות של הדבר, שכן אף אחד מאתנו לא רוצה להיות אב או אם לילד המופיע על שלט החוצות ומתחנן לתרומת איבר או כסף לתרופה יקרה.

לסיכום, הנתונים על כלל החברות מפורסמים היום באתר משרד האוצר ונגישים לכל אזרח. באתר תוכלו לראות איזה חברות משלמות, עבור אלו ביטוחים ומהם הביטוחים הנתבעים ביותר. שקיפות המידע תסייע לכם בבחינת התיק הביטוחי אך כאמור לא תוכל לבטל את הצורך בסיוע מקצועי. זכרו, ביטוח בריאות בסיסי לא צריך לעלות יותר מעשרות שקלים בחודש. כמו שאנחנו מבטחים את חתיכת הפח שמביאה אותנו ממקום למקום, חשוב לא פחות לבטח את הגוף שמסיע אותה.


כמה אתה משלם על ביטוחים בחודש? 
השאר פרטים ומומחה ביטוח יבצע עבורך ניתוח תיק ללא עלות