פרסומים נבחרים
פרסומים אחרונים
עקבו אחרינו
  • Google Places Social Icon
  • Facebook Basic Square

מזדקנים בכבוד - עושים סדר בביטוח הסיעודי

כמעט חודשיים מאז נכנסה לתוקף החלטת המפקחת על הביטוח לבטל את הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים

ההחלטה, שמטרתה להגביר את ערך השוויון, ולהבטיח כי חברות הביטוח יצליחו לעמוד בתשלומי הביטוח, נעשתה מבלי להבטיח חלופה מתאימה, וכך, מיליוני אזרחים נותרו ללא הכיסוי המתאים וללא הכלים להחליט איזה כיסוי לרכוש.

הביטוח הסיעודי המוצע בקופות החולים, מסובסד על ידי המדינה ומבטיח פיצוי כספי של עד 5500 שקלים למבוטח השוהה בביתו, ועד 11,000 שקלים למבוטח המאושפז במוסד סיעודי. דמי הביטוח ישולמו במקרה תביעה למשך 5 שנים בלבד, ולכן הצרכן נדרש לדאוג להשלמת הפוליסה לכל החיים באופן פרטי. חשוב לציין שתוחלת החיים של החולים הסיעודיים עלתה בעשרות אחוזים בשנים האחרונות, ועומדת היום על 8 שנים בממוצע בקרב גברים, ועד 10 שנים בקרב נשים. מכאן שהשלמת פוליסה פרטית הינה הכרחית במצב זה.

הפוליסות המוצעות בחברות הפרטיות מבטיחות פיצוי כספי ומשולמות בנוסף לתשלומי קופת החולים במקרה של תביעה.

כמו כן בנוסף חשוב לקחת בחשבון שפוליסות של קופות החולים מחריגות באופן גורף כל מצב רפואי קודם, מה שאומר שאדם שהצטרף כאשר הוא נוטל תרופה מסוימת או כשעברו הרפואי אינו חף מטיפולים, אינו מבטוח על הרעה במצבו.

הביטוח הסיעודי הוא כנראה הביטוח החשוב ביותר שמוצע היום בשוק, ובהתאם הוא גם היקר ביותר. בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה של מאות אחוזים בתעריפי הביטוח הסיעודי, זאת עקב חוסר היכולת של חברות הביטוח לאמוד את הנזק הכלכלי הצפוי מתשלומי הפיצויים.

גם השוואת הפוליסות, שנועדה להגביר את היכולת של הצרכן לבחור את פוליסת סיעוד המתאימה לו השיגה בפועל את התוצאה ההפוכה. חברות שבעבר שיווקו פוליסות עם כיסוי טוב יותר, נדרשות להתאים את עצמן לתחרות המחירים בשוק ולייצר פוליסות עם תנאים פחות טובים, על מנת להשוות מחירים לחברות המתחרות. נוצר ש התחרות אינה מתרחשת על ליבו של הצרכן או על צרכיו, אלא על כיסו.

הפוליסה האחידה לובשת היום 2 צורות עיקריות, ויש להכירן ולבחור את המתאימה ביותר למבוטח. האופציה הראשונה, המשווקת היום בכל חברות הביטוח, מבטיחה פיצוי כספי קבוע, בסכום אותו בוחר המבוטח, בין אם הוא שוהה בבית או במוסד. השנייה, שמשווקת רק בחלק מהחברות, מבטיחה פיצויי כספי קבוע בשהות המבוטח בביתו והחזר כספי של עלות השהות במוסד סיעודי במקרה הצורך, עד לגובהה הכפול מסכום הביטוח היסודי.


כמה אתה משלם על ביטוחים בחודש? 
השאר פרטים ומומחה ביטוח יבצע עבורך ניתוח תיק ללא עלות